Jeziora

Spokój i wiatr w żagle

Zima to trudny okres dla ogrodnika

środa, Styczeń 30, 2013 | 8:59 pm

Za oknem prawie że dalej biało i z reguły temperatura na minusie. Natomiast prawdziwi ogrodnicy, znacie tacy ściśle mówiąc niesłychanie duzi miłośnicy roślin, drzew i krzewów aktualnie pewnie niespiesznie zaczynają się szykować do nowego sezonu. Pewnie siedzą przed kompami i przezierają strony sklepów ogrodniczych.

Niezwykle rzetelnie też przezierają różnorakie odmiany kwiatów, ażeby przetestować, czy nie pojawiły się pewne formy drzewek, jakie by mogli w nadciągającym roku siać w własnych ogrodach. Poza internetem odnajdą takie informacje w różnego wariantu gazetach z specjalizacji ogrodniczej i książkach. Bezspornie w książkach chyba nie tyle nowości, chyba że zakupią jedną nowiusieńką pozycję, jaka akurat została wydana.

Ani chybi sporo w wyższym stopniu woleli w tym momencie by się kręcić wśród swoimi roślinkami, uprzątać ogród przed sezonem. Większa część pewno już w tym miejscu wie co będzie nowego w ogrodzie, co pozostanie na dalszy sezon, a z czym nadejdzie się mi pożegnać.

Powoli, jeszcze parę tygodni panowie i będziecie mogli iść do waszych ogrodów. Kolejny sezon pomiędzy krzaczkami, roślinkami i drzewkami bez których ciężko wam się odkryć.

—jeziora
(posted in Hobby | tagged , , , , , , )

Find this post interesting? Besides commenting below, you can follow responses with the RSS 2.0 feed or

Comments are closed.

© 2024