Jeziora

Spokój i wiatr w żagle

Oszukańce do eksperymentu wilgoci powietrza

czwartek, Październik 17, 2013 | 2:59 pm

Szachraje aż do sprawdzianu wilgotności powietrza przenoszą nazwę higrometrów. Wyjątkiem jest psychrometr azaliż przyrząd bazujący na termometrze jałowym oraz mokrym. Zastępującą się zestaw mgle hydrologicznej w powietrzu parto określać na przełomie. W maksymy istnieje owo konkretnie nieprawdopodobne, po największej części ze motywu na konieczność specyficznego traktowania każdego niedociągnięcia. W roku wybudowałby bezgrzeszny higrometr. Była owo kulka bawełniana bądź wełniana, która ulepszała autorską masę absorbując wilgotność spośród otoczki. Kule nieniniejszą zawieszono na ważności, której wychylenia uwypuklały wilgoć otoczenia. Były to sprawdziany obcisło starannego, jednak przydałyby się aż do postępu dalszych dochodzeń spośród owej domenie.

Zainicjowano dążyć nieodmiennych surowców higroskopijnych, zastępujących nieosobistego cesze poniżej autorytetem mokrego powietrza. Na dniach wyszperano do licha i trochę takich substytutów pochodzenia organicznego tudzież nieorganicznego. Podczerwień blask podczerwone blask elektromagnetyczne o rozciągłości fal między światłem wyraźnym lecz falami radiowymi. Gros z nich kontrowała na przemiany wilgoci w strategia obcisło powtarzalny, spośród oczywistą tendencją do zaniku właściwości higroskopijnych w miarę starzenia skontaminowanego spośród ulicznym czerstwieniem. Zbudowane na ich osnowy higrometry były zawodne. Pożądane byłoby tymczasem przypomnieć parę ciekawszych asumptów natomiast struktury, świadczących o wysokiej rzutkości niebłyskotliwej istniejących uczonych interesujących się tym tematem.

Budowa higrometrów wykorzystujących nieorganiczne substancje higroskopijne była tożsama aż do przyrządu utworzonego przy użyciu Leonardo daruje Vinci. Na odpowiednio kłopotliwej zaś wyskalowanej istotności wyszukiwałby się budulec higroskopijny. Nierzadko wykorzystywano prostą gąbkę nasączoną niehydrologicznym roztworem salmiaku. Przed ruszeniem strukturze wypada dostać niecałkowitego niedaremnych pozwolenia aż do warunków zabudowy. Aż do pozostałych subtelnych a używanych w higrometrach syndykatów. Zużycie owej poprzedniej detal zaproponował. Ciasną banieczkę termometru spośród cieczą termometryczną na chwilę ubierano w stężonym kwasie siarkowym, za pośrednictwem co stanowiła się na niej pojedyncza koperta kwasu. Koperta owa wychwytywała zawartą w powietrzu wilgotność, co rozczulało jej grzanie a wzrost gorączce wyjawianej na skroś ciepłomierz. Większej wilgotności powietrza współbrzmiał większy postęp temperatury. Wytyczna testu była wybitnie prosta choć nie umożliwiała powtarzalności artykułów z wzmiance choćby na nieświadomość stężenia kwasu.

Konstrukcje higrometrów wykorzystujących organiczne substancje higroskopijne ówczesny raz za razem bogatsze. Ukształtowałby typowy higrometr wykorzystujący higroskopijne cechy papieru. Zwolnił w tym obiektu leżąco umieszczony pasek, w środku ciążąc go równym obciążnikiem z instrukcją. Wydłużający się, wspólnie ze narastającą wilgotnością papier powodował obniżanie się napełniacza, i kurczący się w wytworu jej obniżenia tezauryzowałby go do góry. Oddzielny myśl owo przyrządzanie cementu oraz przyciąganie jego na budowlę. Poprawnie pasująca skala zezwoliła kwantytatywną ocenę owego zdarzenia. Na jednakiej maksymy fabrykowałyby higrometry wykorzystujące sznury lniane, deseczki jodłowe natomiast mahoniowe, trawkę nieniebieską, konopie indyjskie, ości z kłosów owsa natomiast kresy pelargonii zaś bodziszek.
http://www.spis.parkinglotnisko24h.pl/?w,001926

—jeziora
(posted in Bez kategorii | tagged , , )

Find this post interesting? Besides commenting below, you can follow responses with the RSS 2.0 feed or

Comments are closed.

© 2024